Семинар "Дигитални алати и виртуелна библио полица"

У петак и суботу, 25. и 26. новембра, 2022. године, у просторијама Библиотеке "Љубиша Р. Ђенић", у Чајетини и на Златибору, одржан је стручни семинар Интернет клуба из Љига, под насловом "Дигитални алати и виртуелна библио полица". Семинар се бави иновативним услугама у библиотекама, кроз употребу нових технологија. Осмишљен је по угледу на примере добре праксе у малим јавним библиотекама и  приказује трендове у библиотечкој делатности када је у питању трансформација услуга у библиотекама, са циљем развоја заједнице и целоживотног учења. Књижничари и библиотекари Библиотеке "Љубиша Р. Ђенић" су се упознали са алатима које могу користити у раду са корисницима, са циљем развоја нових услуга. Практични део семинара се односио на имплементацију Виртуелне полице: алати за креирање, промоцију и информисање крајњих корисника. Предавачи: Мирко Марковић, председник Интернет клуба Љиг и Валентина Поповић, мастер библиотекарства.