Одржан семинар "Хортикултурне библиотеке - локалне заједнице - Чајетина"

Мрежа ХОРТИКУЛТУРНЕ БИБЛИОТЕКЕ Србије и Едукативни центар Интернет клуба Љиг, одржали су семинар и тренинг радионицу "Хортикултурне библиотеке - локалне заједнице - Чајетина", данас, 26. септембра.

Библиотекари свих библиотека са територије Општине Чајетина у првом делу радног окупљања упознали су се са актуелностима и савременим интенцијама имплементације хортикултуре у библиотечкој делатности.

Поред директних инструкција за коришћење база ботанике у свету и код нас, у практичном делу указано је на могућности њихове примене на територији Општине Чајетина. Овај јединствени семинар ће до краја године имати и практичне резултате у раду, повезивању и заједничком наступу свих чајетинских библиотека на пољу хортикултуре код нас.